Nuostatai

PLENTO DVIRAČIŲ LENKTYNIŲ
„100 KILOMETRŲ LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO ŠIMTMEČIUI“
NUOSTATAI

„100 kilometrų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui“ yra plento dviračių lenktynės, kurios yra  vykdomos laikantis šių lenktynių nuostatų bei atsižvelgiant į Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (toliau – UCI) reglamentą ir Lietuvos dviračių sporto federacijos (toliau – LDSF) varžybų nuostatus.

Data:
2018 m. balandžio 15 d. sekmadienis.

Startas-finišas:

Jono Pauliaus II nusileidimo aikštė, Šiluva (Raseinių rajonas; 55.525103, 23.223543)

Organizatorius:

Pro Cycling LT (VšĮ „Plento taurė“)

Lenktynių tinklapis:
www.siluva100.lt

Tikslai
:
Populiarinti dviračių sportą ir reguliarų važinėjimą dviračiu; skatinti sportininkus ir dviračių mėgėjus siekti aukštų rezultatų; propaguoti sveiką gyvenimo būdą bei ekologišką transportą.

Programa balandžio 15 d.:

9:00 – 10:30 B grupės (50 km) starto numerių išdavimas ir registracija
11:00 – B grupės (50 km) startas
11:30 – 13:00 A grupės (100 km) starto numerių išdavimas ir registracija
13:30 – A grupės (100 km) startas
14:00 – B grupės apdovanojimai
17:00 – A grupės apdovanojimai (priklausomai nuo trasos įveikimo laiko, programa gali keistis)

Distancijos ir dalyviai:
Lenktynės yra suskirstytos į dvi skirtingas grupes, kurių dalyviai privalo įveikti atitinkamą atstumą:

  • B grupė – 49,4 km (1 ratas)
  • A grupė – 98,4 km (2 ratai)

Lenktynių dalyviai skirstomi į šias grupes:

A GRUPĖ – 98,4 KM (2 RATAI)

VYRAI

MOTERYS

GIMIMO METAI

V18 2000 – 2001
V19 1989-1999
V30 1979-1988
V40 1978 ir vyresni

B GRUPĖ – 49,4 KM (1 RATAS)

VYRAI MOTERYS

GIMIMO METAI

V14 2004-2005
V16 M16 2002-2003
V18 M18 2000-2001
V19 M19 1989-1999
V30 M30 1979-1988
V40 M40 1969-1978
V50 M50* 1959-1968 (*1968 ir vyresnės)
V60 1949-1958
V70 1948 ir vyresni

Amžiaus grupėje nesant penkiems ar daugiau dalyvių, tokios grupės dalyviai jungiami su stipresne grupe.

A grupėje gali dalyvauti tik vyrai nuo 17-os metų, B grupėje gali dalyvauti vaikinai nuo 13-os metų ir merginos nuo 15-os metų.

Organizatorių sprendimu, apie kurį nebūtina informuoti iš anksto, A distacijoje svečio teisėmis gali dalyvauti kviestiniai svečiai/profesionalūs sportininkai (-ės).

Komandos. Tiek A grupėje tiek B grupėje dalyviai gali burtis į komandas, kurias privalo sudaryti ne mažiau kaip 4 nariai.

Nepilnamečiai (iki 18 metų) gali dalyvauti tik su raštišku tėvų arba globėjų sutikimu, kurį privalo pateikti registracijos (numerio atsiėmimo) vietoje.

Eismas lenktynių trasoje:
Eismas lenktynių metu trasoje nebus uždarytas. Prieš lyderių grupę važiuojantis policijos ekipažas specialiais signalais laikinai sustabdys eismą, automobiliams pasitraukiant į kelkraštį. Kitas policijos ekipažas važiuos prieš pirmą didelę grupę. Lenktynių kolonos gale važiuos teisėjų, komandų techninės pagalbos automobiliai. Pravažiavus pagrindinei grupei toliau vyks normalus eismas. Nuo pagrindinės kolonos atsilikę dviratininkai ar jų grupelės privalės važiuoti savarankiškai kuo arčiau dešinio kelkraščio pagal KET reikalavimus. Dalyviai privalo duoti kelią su įjungtais specialiais signalais važiuojančioms spec. transporto priemonėms pagal KET. Dalyviams privalomi policijos, teisėjų ir trasos savanorių nurodymai.

Starto tvarka:
Registruotiems dalyviams išduodami du starto numeriai, kurie yra klijuojami ant šalmo. A ir B grupių dalyviai startuoja atskirai ir važiuoja tiek ratų kiek nurodyta pagal nuostatus. Lenktynės pradedamos paradiniu startu, techninis startas bus duodamas iš eigos įveikus apie 1,5 km.

Dalyvių atsilikimas
Dalyvis, kurį trasoje aplenkė greitosios medicinos pagalbos automobilis, turi pasiekti finišą pagal visas KET taisykles. Už greitosios medicinos pagalbos automobilio dalyvių nebelydės lenktynių maršalai, teisėjai ar policijos ekipažai, nebebus ribojamas eismas sąnkryžose. B grupės dalyviams įveikti trasą yra skirta 2 val ir 15 min, A grupės dalyviams 3 val ir 30 min, vėliau rezultatai nebebus fiksuojami.

Registracija ir starto mokestis:
Tiek į A tiek į B distanciją gali registruotis pavieniai dalyviai. Išankstinė registracija vykdoma iki balanžio 6 d. 23:59 val.., registracija internetu iki balandžio 12 d. 23:59 val., registracijos vietoje priimamos pagal renginio programoje pateiktą laiką. Registracija galioja ir starto numeris skiriamas tik sumokėjus starto mokestį.

Registracija reiškia patvirtinimą, kad dalyvis sutinka su renginio nuostatais, įsipareigoja jų laikytis.

Komandų registracija vykdoma iki balandžio 12 d. 23:59 val. kreipiantis el. paštu info@procycling.lt. Komandos registracijos mokestis – 20 Eur. Komandinės paraiškos siųsti nereikia, dalyviai komandai priskiriami pagal registracijos metu įvesta komandos pavadinimą. Komandos narių skaičius neribojamas. Vertinamas trijų geriausių komandos narių trasos įveikimo laikas.

Dalyvių ir komandų starto mokesčiai:

Išankstinė registracija iki balandžio 6 d. 23:59 val. Registracija internetu iki balandžio 12 d. 23:59 val. Registracija vietoje
V14, V16, V18, M16, M18 8 eur 10 eur 13 eur
Kitos grupės 15 eur 20 eur 25 eur
Komandos 20  eur 30 eur Negalima

Techniniai komandų automobiliai. Lydėti savo komandos narius narius galės tik registruotų komandų automobiliai. Lydintysis automolbilis privalo atitikti UCI reikalavimus.

Komandos:
Komandą privalo sudaryti ne mažiau kaip 4 nariai. Komandinė įskaita skaičiuojama susumavus trijų greičiausių komandos narių parodytus laikus.

Apdovanojimai:
Apdovanojami 1-3 vietos nugalėtojai bei visų amžiaus grupių 1-3 vietos nugalėtojai. Nugalėtojams bus įteikti medaliai. Komandos užėmusios 1-3 vietos bus apdovanotos taurėmis.

Techniniai ir saugumo reikalavimai:
Visiems dalyviams privalomi šalmai, be jų neleidžiama startuoti. Visi dalyviai ir lydinčių automobilių vairuotojai privalo laikytis policijos ir teisėjų nurodymų.

Dviračių pasirinkimas laisvas, dviratis privalo būti techniškai tvarkingas su veikiančiais stabdžiais. Rekomenduojami UCI reikalavimus atitinkantys  plento dviračiai.

Draudžiami dviračių priedai:
– dviračių vairai ir vairo priedai skirti asmeninėms lenktynėms laikui arba triatlonui;
– neleidžiama važiuoti su diskiniais ratais ir ratais, kuriuose mažiau nei 16 stipinų;
– neleidžiama važiuoti su elektriniais ir motoriniais dviračiais, tandemais, velomobiliais ir pan.

Draudžiami dalyvių veiksmai:

* Draudžiama nepilnamečiams startuoti be raštiško tėvų ar globėjų sutikimo.
* Griežtai draudžiama išvažiuoti į priešpriešinio eismo juostą prieš atvažiuojantį transportą.
* Draudžiama sutrumpinti ar kirsti trasą.
* Draudžiama dalyviams judėti trasoje su pašalinių pagalba (įsikibus į mašiną, jos užuovėjoje ir kt.)
* Draudžiama naudotis mobiliaisiais telefonais, ausinukais važiuojant trasoje.

Dalyviai privalo laikytis teisėjų reikalavimų ir Kelių eismo taisyklių, važiuoti dešine kelio puse savo eismo juostoje. Atsilikę ir lenkiami dalyviai ir jų  grupės turi pasitraukti kuo arčiau dešinio kelio krašto ir netrukdyti saugiai aplenkti. Trasoje sustoję dalyviai privalo pasitraukti iš trasos į dešinį kelkraštį ir netrukdyti kitiems dalyviams.

Teisėjai ir organizatoriai turi teisę pašalinti iš trasos šių reikalavimų nepaisančius dalyvius. Starto mokesčiai už šių reikalavimų nepaisymą varžybų metu negrąžinami. Jei toks dalyvis liks nepastebėtas varžybų metu, tačiau bus išaiškintas vėliau, jo etapo rezultatai gali būti anuliuoti, jis diskvalifikuotas.

Visi veiksmai, būdai ir metodai, kurie organizatorių nuomone pažeidžia sąžiningo varžymosi principus ir UCI reglamentus yra baudžiami. Tyrimas atliekamas tik gavus nusiskundimą raštu. Jei šito punkto reikalavimai kertasi su bet kuriuo kitu nuostatų punktu, reikia vadovautis šiuo punktu. Tyrimą atlieka organizatorių ir teisėjų žiuri.

Skundai dėl rezultatų ar dalyvių netinkamo elgesio varžybų metu priimami varžybų centre praėjus ne daugiau kaip 30 minučių po išankstinių rezultatų paskelbimo. Ypatingais atvejais – per 1 dieną nuo varžybų pabaigos ir išankstinių rezultatų paskelbimo. Pateikiant skundą sumokėti 30 Eur užstatą, kuris grąžinamas, jeigu skundas yra patenkinamas.

Komandų lydintys automobiliai:

Visi techniniai automobiliai privalo turėti savo CB racijas.

Pagrindinę dviratininkų koloną lydės policija, greitoji ir teisėjų automobiliai. Neutralios techninės pagalbos lenktynėse nebus, iš lenktynių pasitraukiančių dviratininkų organizatorių transportas nesurinkinės.

Registruotas komandas gali lydėti vienas registruotas komandos tech. pagalbos automobilis.  Lydėti gali tik lengvasis automobilis (sedanas, hečbekas, universalas). Negali būti minivenas, mikroautobusas, vienatūris ir pan.. Prieš startą visi lydintys automobiliai turi būti paženklinti organizatorių išduotais ženklais. Komandų automobiliai privalo judėti eilės tvarka (nustatyta burtų būdu) kolonos gale už visų didelių dviratininkų grupių ir teikti pagalbą tik gedimo ar kitos nelaimės atveju pagal teisėjo pranešimą.

Komandų lydintiems automobiliams draudžiama važiuoti į kolonos priekį ar tarp grupių be teisėjo leidimo. Draudžiama važiuoti tarp grupių, jei tarpas mažesnis nei 60 sek. Draudžiama važiuoti grupės priekyje ar gale mažesniu nei 20-30 m atstumu nuo pirmo-paskutinio dviratininko.

B grupėje dalyvių maitinti negalima pirmus 20 km ir paskutinius 10 km, A grupėje pirmus 50 km ir paskutinius 20 km.

Dalyvio atsakomybė:
Varžybų dalyviai pilnai atsako už savo saugumą ir sveikatą. Registruodamiesi jie patvirtina, kad perskaitė šiuos nuostatus, supranta juos ir įsipareigoja juos vykdyti.

Dalyvis patvirtina, kad Varžybose dalyvauja laisva valia, niekieno neverčiamas ir pasižada laikytis šių nuostatų bei organizatorių, teisėjų, medicinos personalo ar apsaugos darbuotojų reikalavimų, žino, kad už kelių eismo taisyklių, šių nuostatų, teisėjų ar kitų varžybas aptarnaujančių asmenų reikalavimų nesilaikymą gali būti pašalintas iš Varžybų ir diskvalifikuotas.

Pasirašydamas dalyvių registracijos lape, dalyvis patvirtina, jog supranta, kad šios Varžybos yra sporto varžybos su dideliu žmogaus fizinių galimybių išbandymu ir gali būti sužalojimo ir su tuo susijusio invalidumo, ilgalaikio sveikatos ir darbingumo praradimo ar net mirties priežastimi ir supranta dalyvavimo sporto varžybose galimų pasekmių rizikos laipsnį sau ir savo privačiai nuosavybei.

Pasirašydamas dalyvių registracijos lape, dalyvis patvirtina, kad yra pakankamai treniruotas (moka važiuoti dviračiu ir žino važiavimo dviračiu eismo taisykles) ir sveikas, ir nėra jokių medicinos darbuotojų įspėjimų ar draudimų, draudžiančių jam įveikti pasirinktą distanciją šiose dviračių Varžybose ar keliančių bet kokių abejonių Varžybų dalyvio sveikatos būkle.

Pasirašydamas dalyvių registracijos lape, dalyvis atsisako nuo bet kokių pretenzijų organizatoriams, susijusių su jo sveikatos ar gyvybės klausimais, taip pat dalyvis prisiima bet kokią riziką, susijusią su dalyvavimu šiose Varžybose, įskaitant oro sąlygas, sugadintą inventorių, Varžybų trasos būklę, kontaktų su kitais dalyviais ar bet kokiais trečiaisiais asmenimis, riziką, bei riziką, kuri gali kilti dėl aplinkinių neapdairumo, aplaidumo, bei dėl bet kokių trečių asmenų veiksmų.

Pasirašydamas dalyvių registracijos lape, dalyvis įsipareigoja, kad Varžybų metu jo elgesys nesukels pavojaus kitų dalyvių, žiūrovų, organizatorių bei bet kokių trečiųjų asmenų gyvybei, sveikatai ar nuosavybei bei gamtinei aplinkai.

Dalyvis privalo susipažinti su Varžybų nuostatais ir trasa, žinoti, kad Varžybų trasoje gali vykti automobilių ar kitų transporto priemonių eismas, įrengti laikinį eismą ribojantys ženklai ir eismą nukreipiantys bei atskiriantys įrenginiai (tvorelės, ženklai, barjerai) ir įvertinti su tuo susijusią dalyvavimo Varžybose riziką, bei laikytis kelių eismo taisyklių, imtis būtinų priemonių visų eismo dalyvių, kitų Varžybų dalyvių ir žiūrovų sveikatos bei jų privačios nuosavybės saugumui užtikrinti.

Teisėjai ir organizatoriai turi teisę pašalinti iš trasos saugos ir kitų šių nuostatų reikalavimų nepaisančius dalyvius. Iš Varžybų pašalintam dalyviui Varžybų dalyvio starto mokesčiai negrąžinami. Jei toks dalyvis liks nepastebėtas Varžybų metu, tačiau bus išaiškintas vėliau, jo rezultatai bus anuliuojami, jis bus diskvalifikuotas.

Teisėjų ar eismo reguliuotojų reikalavimų nepaisantys dalyviai ir žiūrovai atsako už dėl šių reikalavimų nepaisymo kilusias pasekmes vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais. O Varžybų organizatoriai niekaip neatsako už tokių dalyvių ar žiūrovų padarytą žalą sau ar tretiesiems asmenims.

Dalyvis atsako už UCI reglamentų, LDSF varžybų nuostatų, šių nuostatų pažeidimus taip, kaip už tai atsako LDSF ar kitos šalies galiojančią licenciją turintys dviratininkas ir už pažeidimus jam gali būti taikomos visos šiame punkte minėtų institucijų taikomos sankcijos, įskaitant pinigines baudas ir diskvalifikavimą.

Lenktynių atšaukimas:
Organizatoriai gali atšaukti „100 kilometrų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui“ iškilus „Force majeure“ nepaprastoms aplinkybėms, kurių negalima nei numatyti arba išvengti, nei kuriomis nors priemonėmis pašalinti. Tai gali būti stichinės gamtos nelaimės (uraganai, potvyniai, smarkios liūtys), teisėti ar neteisėti valstybės  valdymo  institucijų veiksmai ir kitos renginio organizavimui ir dalyvių saugumui grėsmę keliančios kliūtys.

Lenktynių atšaukimo atveju dalyviams starto mokestis nėra grąžinamas ir renginys neperkeliamas į kitą datą. Rėmėjams paramos lėšos negražinamos.

Atšaukimas ir informaciją apie kitus svarbius įvykius skelbiamas tinklalapyje www.siluva100.lt ir pagal galimybes žiniasklaidoje.